Víno

Bílá vína – Morava (vinařství Prokeš)

 


 

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2016 - suché, pozdní sběr 0,75 l  360,-

Víno má žlutou barvu s výraznou vůní čerstvého manga a pikantností zeleného pepře. Kořenitost pepře přechází do chuti, a nenechá vás na pokoji. Tělo vína je široce postavené, pevné s výraznou dochutí a minerálností na konci. Doporučujeme k vepřovým pokrmům.

 

RULANDSKÉ ŠEDÉ 2016 - polosuché, pozdní sběr, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l  410,-

Plné mohutné víno z vyzrálých hroznů. Barva vína je svěží s růžovími odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů. Chuť je velmi plná, extraktivní, s vyváženou kyselinkou a přírodně nasládlou dochutí. Hodí se podávat ke krémovým polévkám, drůbeži se sýrovými omáčkami také k plísňovým sýrům s výraznou chutí. Víno zrálo v dubovém sudu.

 

MÜLLER THURGAU 2016 - polosladké, kabinet 0,75 l  390,-

Víno světle zelenkavé barvy, svěží ovocně muškátové aroma s broskvovým nádechem, přecházející do vyrovnané odrůdové dochuti s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme k předkrmům i nenáročným úpravám těstovin, ryb i drůbežích mas, hodí se též k obědovým zeleninovým salátům.

 

NEUBURSKÉ 2016 - polosuché, pozdní sběr, stříbrná medaile Juvenale 2016, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy 20160,75 l 440,-

Elegantní víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky provází příjemná kořenitá vůně, zvolna přecházející do tónů vůní žlutého melounu, vyzrálé hrušky a sypaného čaje. V chuti svěží kyselinka připomíná citrusové plody. Harmonické, příjemně pitelné víno můžete podávat ke krémovým zeleninovým polévkám, přírodně upravenému hovězímu, telecí pečínce, sladkovodním rybám.

 

CHARDONNAY 2016 - polosuché, pozdní sběr0,75 l  380,-

Víno žlutozelené barvy, má jemnou a kořenitou chuť, ve které se objevují ovocné a minerální tóny, v závěru s dotekem žlutého melounu a pikantní svěží kyselinou po citrusových plodech. Hodí k lehčím úpravám sladkovodních ryb, grilovanému kuřecímu masu.

 

HIBERNAL 2016 - polosuché, pozdní sběr, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l  450,-

Ve velmi krásné a uchvacující vůni dominuje kupáž tropického ovoce, zvláště manga, ananasu a černého rybízu. Chuť je excelentní a splňuje vše, co na začátku slíbila vůně. Víno je zaoblené zbytkovým cukrem. Můžeme vychutnat plně ovocnou chuť citrusových plodů kombinovanou s tóny zralé meruňky. Doporučujeme podávat k jemným úpravám drůbežího masa, rybám a mořským plodům.

 

SAUVIGNON 2016 - suché, pozdní sběr, zlatá medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l  410,-

Víno má jemnou barvu se zlatými a zelenými odlesky. Květinová a ovocná vůně s aroma černého rybízu, broskví a bezinkového květu. Chuť je čerstvá a příjemně osvěžující s ovocnými tóny meruněk a citrusů, podpořená vyzrálou pikantní kyselinou. Doporučujeme podávat k jemným úpravám drůbežího masa, rybám a mořským plodům.

 

PÁLAVA 2016 - polosuché, pozdní sběr, zlatá medaile Juvenale 2016, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l  390,-

Příjemná jemně kořenitá vůně vína připomínající ananas, květiny a exotické ovoce. Jemná chuť se zbytkovým cukrem a tóny lučního medu, vanilky a zralých citrusových plodů, zvláště pak pomerančů. Vše podtrhuje jemný kořenitý závěr. Doporučujeme podávat k sladkým úpravám masa, jemným paštikám a mořským plodům.

 

SYLVÁNSKÉ ZELENÉ 2016 - polosuché, pozdní sběr, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l  420,-

Barva vína je světle zelená. V jemné květinové vůni nalezneme stopy čerstvě nakrájených citrusových plodů. Chuť je plná, extraktivní, mírně kořenitá s příjemnou svěží kyselinou. Zráním na lahvi se bude náš Sylván zelený vyznačovat plnou olejovitou konzistencí, příjemnou hladkostí a vláčnou harmonií. Víno je neutrální, proto se svým charakterem hodí široce kombinovat, zvláště pak k lehkým úpravám ryb a zeleninovým salátům.

 

Případné vysrážení vinného kamene není závadou vína.

 

 

Bílá vína – zahraniční

 

 

Pinot Grigio L´Elfo – IGT Veneto

vinařství Sacchetto, Itálie 0,75 suché 410,-

Jedná se o velice jemné víno s vyrovnanou mocností, vyváženou kyselinkou a elegancí. Vůní připomíná citrónové květy. Může se pít jako aperitiv, ale hlavně je oblíbené k rybím pokrmům.

 

Verdejo – Do La Mancha, suché, BIO, DEMETER,

vinařství Parra Jimenez, Španělsko 0,75 385,-

Typická španělská odrůda s jiskrnou zelenkavou barvou s intenzivní vůní zeleného jablka, jasmínu a citrusových plodů. Zelené jablko se výrazně projevuje i v chuti a středně plný charakter vína je doprovázen výrazně svěží a šťavnatou kyselinkou. Velice příjemně pitelné víno, které vybízí k tomu, abyste ho ochutnali znovu.

 

Novementi Bianco – Puglia

vinařství Menhir, Itálie 0,75 suché 400,-
Víno svěží se světle žlutou barvou se zelenými odles-ky. V chuti převažuje exotické ovoce, mirabelky a žlutý meloun. Ve vůni pak citrusové věty, kandované ovoce a kumquaty. Doporučujeme k mořským plodům, drů-beži, rybám a zeleninovým salátům.

 

Pecorino Alta Quota – Abruzzo

vinařství Gran Sasso, Itálie 0,75 suché Bio DEMETER 520,-

Vynikající víno s vůní broskví a žlutého melounu. V chuti najdeme ananas, nashi a exotické ovoce s jemnou mi-neralitou. Hodí se k rybám a pokrmům z bílého masa.

 

 

 

Červená vína – Morava (vinařství Prokeš)

 


 

 

DORNFELDER 2016 - suché, pozdní sběr, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75  400,-

Barva je hustá a sytá, tmavě červená s fialovými odlesky. Vůně je intenzivní, komplexní s ovocnými a květinovými tóny. Postupně se objevují sušené borůvky, ostružiny, přezrálé černé třešně a višně. V chuti je víno suché, lahodné a kulaté. Ve šťavnaté dochuti dominují příjemné třísloviny v kombinaci s borůvkovou marmeládou. Mohutné víno se hodí ke zvěřině i hovězímu, vyzkoušejte zrající sýry.

 

SVATOVAVŘINECKÉ 2016 - suché, pozdní sběr, stříbrná medaile Mikulovské vinné trhy 2016 0,75 l   380,-

Víno je tmavě granátové barvy s fialovými odlesky. Okouzlí ovocnou vůní připomínající divokou ostružinu a zralé višně. Chuť je sametová, hebká a bohatá se stopou vanilky a hořké čokolády. Víno je vhodné podávat k výrazně kořeněné úpravě vepřového a hovězího masa, ke zvěřině, těstovinám nebo huse či kachně.

 

Případné vysrážení vinného kamene není závadou vína.

 

 

Červená vína – zahraniční

 

 

Camino Lindo - Do La Mancha

vinařství Parra Jimenez, Španělsko 0,75 polosuché BIO 380,-
(15g zbytkového cukru)

Je nejrozšířenější španělská červená odrůda se sytou třešňovou barvou, intenzivní vůní černého rybízu, višní a zralých třešní. V chuti je středně plné ovocné aroma s jemným dotekem zbytkového cukru, který celé víno činí velice příjemně pitelným. Výborně se hodí k čokoládovému fondánu.

 

Primitivo Il Mandorlo IGP – IGP Puglia

vinařství Menhir, Itálie 0,75 suché 390,-

Plnější, lehce nazrálé a svěží, Vůně je decentně nazrálá, svěží a poměrně plná, ovocně-marmeládová (třešně, višně, ostružiny), s náznakem bylinných extraktů, dotekem koření, tóny jehličí a ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje na vůni. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a komplexní, v těle plnější, harmonické, s vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí. Hodí se jak k červenému masu, tak i k vepřovému. 

Nero D´Avola Solea - IGT Agrigento Sicilia

vinařství Cantina Cellaro, Itálie 0,75 suché 420,-

Vyvážené přirozené víno s komplexním ovocným profilem višní a přezrálých ostružin. Vůně je svěží, středně intenzívní a vyvážená, primárně ovocná (višně, přezrálé ostružiny, lesní jahody). Chuť navazuje na vůni (tmavé plody, jemná peckovina, jemná citrónová linka). Víno je dobře postavené, šťavnaté, čisté a srovnané, má střední tělo, citelné vyzrálé taniny a střední až delší perzistenci. Přirozené a čisté víno s komplexním ovocným projevem, vyvážené, s vynikající kondicí. Výborné ke grilovaným masům, ale i samostatně.

 

Mala Vida – DOC Valencia

vinařství Bodegas Arraez, Španělsko 0,75 suché 450,-

Barique červené suché víno, vyrobené ze čtyř odrůd, Monastrell, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah. Víno má třešňově červené zabarvení s výraznou vůní ostružin a černého rybízu doprovázenou tóny čokolády, kakaa, toustu, karamelu a vanilky.  

 

 

Růžová vína – Morava (vinařství Prokeš)

 

 

CABERNET SAUVIGNON ROSÉ 2016 - polosuché, pozdní sběr0,75 l  390,-

Barva vína je starorůžová, ve vůni je středně intenzivní aroma červeného rybízu, jahod a malina. Lahodná chuť červeného bobulového ovoce sladěna se šťavnatou kyselinou. Zbytkový cukr celé víno krásně zaobluje a dělá ho velmi přitažlivým. Víno je svým charakterem vhodné k ovocným salátům, těstovinám a lehkým úpravám ryb.

 

Růžová vína – zahraniční

Rosé D´Anjou - Pays de la Loire

vinařství Pierré e Brévin, Francie 0,75 polosuché 360,-

Je jedním z nejznámějších francouzských růžových vín původně z Loiry. Má jemnou růžovou barvu, intenzivní vůni červeného ovoce, plnou a svěží chuť ovoce s jemnou a příjemnou dochutí. V horkých letních dnech není žádný prohřešek proti zvyklostem, hodit do sklenky pár kostek ledu. Vynikající k tataráčku z lososa, salátům a miniřízečkům.

 

Perlivá vína - zahraniční

Prosecco Frizzante - DOP Veneto

vinařství Sachetto, Itálie 0,75 suché 390,-

Příjemné, čerstvé, ovocné, aromatické, zakulacené a jem-né šumivé víno pro jakoukoliv oslavu. Je elegantní s pří-jemnými tóny zralých broskví. 

 

 

VINAŘSTVÍ PARRA JIMENEZ leží ve španělské oblasti Castilla La Mancha a patří mezi pouhých šest vinařství, která ve Španělsku získala nejvyšší možnou biodynamickou certifikaci DEMETER.

Biodynamika splňuje legislativní požadavky na ekologické zemědělství a jeho produkty lze označovat jako biopotraviny. Dle správné definice je biovíno víno, které se vyrábí z hroznů získávaných z vinné révy pěstované podle pravidel ekologického zemědělství (dle Nařízení EHS/2092/91 o ekologickém zemědělství a Zákona 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství). Výsledkem je přírodní víno bez syntetických reziduí, jehož výroba proběhla od začátku do konce s maximálním ohledem na životní prostředí. NEJVYŠŠÍ KLASIFIKACE TAKOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ SE NAZÝVÁ „DEMETER“.

 

DENNÍ NABÍDKA

Chcete-li být informováni o denní nabídce vložte Váš e-mail.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?