Víno

Bílá vína – Morava (vinařství Prokeš)

 


 

Ryzlink vlašský 2015 – suché, moravské zemské víno 0,75 320,-

Barva vína je světle zelená, vůně začíná lehkou směsí tropického ovoce, postupně se objevuje čerstvě utržená broskev a mladé bezinky. Chuť vína je podmanivá, komplexní, harmonická s jemnou kyselinou a kořenitou dochutí. Podáváme k nejrůznějším jednodušším úpravám bílých mas, k rybám a plodům moře.

 

Veltlínské zelené 2015 - suché, moravské zemské víno 0,75 320,-

Víno má nažloutlou barvu s výraznou vůní čerstvého manga a pikantností zeleného pepře. Kořenitost pepře přechází do chuti, a nenechá vás nepokoji. Tělo vína je široce postavené, pevné s výraznou dochutí a minerálností na konci. Doporučujeme k vepřovým pokrmům.

 

Chardonnay 2015 – suché, pozdní sběr 0,75 365,-

Víno zelenožluté až nazlátlé barvy, jehož intenzivní vůně je protkána tóny sušených banánů a zralých hrušek. Plnější, jemně kořenitá chuť s výraznými projevy tropického ovoce a grepu je doplněna elegantní ovocnou kyselinkou. Skvěle se hodí k mořským plodům a rybám.

 

Neuburgské 2015 – polosuché, pozdní sběr, stříbrná medaile Juvenale 0,75 395,-

Elegantní víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky provází příjemná kořenitá vůně, zvolna přecházející do tónů vůní žlutého melounu, vyzrálé hrušky a sypaného čaje. V chuti svěží kyselinka připomíná citrusové plody. Harmonické, příjemně pitelné víno můžete podávat ke krémovým zeleninovým polévkám, přírodně upravenému hovězímu, telecí pečínce a rybám.

 

Rulandské bílé 2015 - polosladké, výběr z hroznů 0,75 355,-

Plné excelentní víno z vyzrálých hroznů se světle žlutou barvou se zelenkavými okraji. Vůně je výrazně ovocná s květinovým buketem a jemnými medovými tóny. V chuti dominují výrazně tóny tropického ovoce s harmonickým poměrem cukrů a kyselin. Doporučujeme podávat k pokrmům z drůbežího masa, jemným paštikám a měkkým sýrům s bílou plísní.

 

Rulandské šedé 2015 - polosladké, výběr z hroznů 0,75 385,-

Plné mohutné víno z vyzrálých hroznů. Barva vína je svěží s růžovými odlesky. Ve vůni najdeme kombinaci lučního medu, zralých citrusových plodů a karamelu. Chuť je velmi plná extraktivní, vyvážená kyselinkou s přírodně nasládlou dochutí. Hodí se podávat ke krémovým polévkám, drůbeži se sýrovými omáčkami také k plísňovým sýrům s výraznou chutí.

 

Tramín červený 2015 - polosladké, výběr z hroznů, stříbrná medaile Juvenale, bronzová medaile O hustopečskou pečeť 0,75 420,-

Víno má zelenožlutou barvu. Vůně je velmi čistá a jemná. Najdeme v ní květinové a kořenité aroma s dominantním prvkem růže a zralých citrusových plodů. Chuť nezaostává za vůní. Je překvapivě svěží a ovocná s medovými tóny. Víno je příjemně pitelné a harmonické. Doporučujeme podávat k úpravám drůbeže s ovocem, také k lehkým ovocným dezertům a asijské kuchyni.

 

Pálava 2015 - polosladké, výběr z hroznů 0,75 385,-

V chuti vzhledem k příjemnému zbytku cukru najdeme kombinaci lučního medu, vanilky a zralých citrusových plodů, zvláště pak pomerančů. Vše podtrhuje jemná kořenitá dochuť. Doporučujeme podávat k sladkým úpravám masa, jemným paštikám a sýrům se zelenou a modrou plísní.

 

 

Bílá vína – zahraniční

 

 

Pinot Grigio L´Elfo – IGT Veneto, suché, vinařství Sacchetto (Itálie) 0,75 410,-

Jedná se o velice jemné víno s vyrovnanou mocností, vyváženou kyselinkou a elegancí. Vůní připomíná citrónové květy. Může se pít jako aperitiv, ale hlavně je oblíbené k rybím pokrmům.

 

Chardonnay Selección - DO La Mancha, suché, BIO, DEMETER, vinařství Dominio de Punctum, Španělsko, zlatá medaile MILLESIME BIO (Francie - Montpellier) 0,75 396,-

Má zelenkavě žlutou barvu se zlatavými odlesky, výraznou vůni exotického ovoce jako žlutý meloun, banán a ananas. Chuť koresponduje s vůní, má tělnatý charakter s dobře integrovanou kyselinkou a dlouhou dochutí.

 

Verdejo – Do La Mancha, suché, BIO, DEMETER, vinařství Parra Jimenez (Španělsko) 0,75 385,-


Typická španělská odrůda s jiskrnou zelenkavou barvou s intenzivní vůní zeleného jablka, jasmínu a citrusových plodů. Zelené jablko se výrazně projevuje i v chuti a středně plný charakter vína je doprovázen výrazně svěží a šťavnatou kyselinkou. Velice příjemně pitelné víno, které vybízí k tomu, abyste ho ochutnali znovu.

 

Fiano di Avelino - suché, vinařství Lava, DOCG, 2014 (Itálie) 0,75 590,-

Vůně je výrazná a poměrně intenzívní, ovocná (ryngle, bílé broskve, citrusová linka), s citelnou medovostí. Chuť navazuje na vůni (citrusy, bílé broskve, ryngle, květinový med). Víno je dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v těle plnější, má delší perzistencí s jemnou hořčinkou v dochuti.

 

 

Červená vína – Morava (vinařství Prokeš)

 


 

Frankovka 2015 - suché, pozdní sběr 0,75 350,-

Vyvážené víno s jiskřivou a sytou rubínovou barvou, v jehož intenzivní vůni ucítíte výrazné kořenité aroma ostružin, borůvek, skořice a čokolády. Chuť je delikátní s pikantní výraznější kyselinkou, které dominuje jemná tříslovina. Toto víno je vhodným společníkem k slavnostním příležitostem, oceníte je také s pečenými masy a tradičními úpravami hus, kachen a zvěřiny.

 

Dornfelder 2015 - suché, pozní sběr 0,75 350,-

Barva je hustá a sytá, tmavě červená s fialovými odlesky. Vůně je intenzivní, komplexní s ovocnými a květinovými tóny. Postupně se objevují sušené trnky, povidla, přezrálé černé třešně a višně. V chuti je víno suché, lahodné a kulaté. Ve šťavnaté dochuti dominují příjemné třísloviny v kombinaci s borůvkovou marmeládou. Mohutné víno se hodí ke zvěřině i hovězímu, vyzkoušejte zrající sýry.

 

Modrý portugal 2015 - suché, moravské zemské 0,75 330,-

Barva rubínová s fialovými odlesky, ve vůni ucítíte ostružiny s podtóny kvetoucích vlčích máků. Chuť je jemná, harmonická, kombinující škálu lesního ovoce. Nejlépe chutná při teplotě 12-16 °C, je vhodné ke zvěřině a vyzrálým sýrům.

 

 

Červená vína – zahraniční

 

 

Camino Lindo - polosuché, vinařství Parra Jimenez (Španělsko) 0,75 375,-

BIO (15g zbytkového cukru), je nejrozšířenější španělská červená odrůda se sytou třešňovou barvou, intenzivní vůní černého rybízu, višní a zralých třešní. V chuti je středně plné ovocné aroma s jemným dotekem zbytkového cukru, který celé víno činí velice příjemně pitelným. Výborně se hodí k čokoládovému fondánu.

 

Primitivo Il Mandorlo IGP – suché, vinařství Menhir (Itálie) 0,75 385,-

Plnější, lehce nazrálé a svěží, Vůně je decentně nazrálá, svěží a poměrně plná, ovocně-marmeládová (třešně, višně, ostružiny), s náznakem bylinných extraktů, dotekem koření, tóny jehličí a ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje na vůni. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a komplexní, v těle plnější, harmonické, s vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí. Hodí se jak k červenému masu, tak i k vepřovému. Výborně doplní těstoviny se smetanou.

Nero D´Avola Solea IGT - suché, vinařství Cantina Cellaro (Itálie) 0,75 420,-

Vyvážené přirozené víno s komplexním ovocným profilem višní a přezrálých ostružin. Vůně je svěží, středně intenzívní a vyvážená, primárně ovocná (višně, přezrálé ostružiny, lesní jahody). Chuť navazuje na vůni (tmavé plody, jemná peckovina, jemná citrónová linka). Víno je dobře postavené, šťavnaté, čisté a srovnané, má střední tělo, citelné vyzrálé taniny a střední až delší perzistenci. Přirozené a čisté víno s komplexním ovocným projevem, vyvážené, s vynikající kondicí. Výborné ke grilovaným masům, ale i samostatně.

 

Barbera – DOC Piemonte - suché, vinařství Bersano (Itálie) 0,75 430,-

Decentní, živá a odrůdově charakteristická vůně s tóny ostružin a třešní. Chuť je svěží, lehká, šťavnatá a nekomplikovaná s lehkým dotykem dřeva a tóny kompotových třešní. Universální červené víno, které doplní těstoviny a jiné pokrmy z Itálie.

 

Mala Vida – DOC Valencia - suché, vinařství Bodegas Arraez (Španělsko) 0,75 450,-

Barique červené suché víno, vyrobené ze čtyř odrůd, Monastrell, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah. Víno má třešňově červené zabarvení s výraznou vůní ostružin a černého rybízu doprovázenou tóny čokolády, kakaa, toustu, karamelu a vanilky. Výše uvedené tóny se projevují i v chuti, z počátku je výrazná, taninově, plná přecházející do typické barrique nazrálosti s dlouhou dochutí a velice příjemnou pitelností

 

Růžová vína – Morava (vinařství Prokeš)

 

 

Cabernet Sauvignon rosé 2015 - polosuché, pozdní sběr 0,75 365,-

Barva vína je starorůžová, ve vůni je středně intenzivní aroma červeného rybízu, jahod a maliny. Zbytkový cukr celé víno krásně zaobluje a dělá ho velmi přitažlivým. Víno je svým charakterem vhodné k ovocným salátům, těstovinám a lehkým úpravám ryb.

 

Růžová vína – zahraniční

Rosé D´Anjou - polosuché, vinařství Pierré e Brévin (Francie) 0,75 355,-

Je jedním z nejznámějších francouzských růžových vín původně z Loiry. Má jemnou růžovou barvu, intenzivní vůni červeného ovoce, plnou a svěží chuť ovoce s jemnou a příjemnou dochutí. V horkých letních dnech není žádný prohřešek proti zvyklostem, hodit do sklenky pár kostek ledu. Vynikající k tataráčku z lososa, salátům a miniřízečkům.

 

Perlivá vína - zahraniční

Prosecco Frizzante DOP - suché, vinařství Sachetto (Itálie) 0,75 395,-

Příjemné, čerstvé, ovocné, aromatické, zakulacené a jemně šumivé víno pro jakoukoli oslavu.Je ovocné a elegantní s příjemnými tóny zralých broskví. Vhodně doprovodí jednoduché saláty.

 

VINAŘSTVÍ PARRA JIMENEZ leží ve španělské oblasti Castilla La Mancha a patří mezi pouhých šest vinařství, která ve Španělsku získala nejvyšší možnou biodynamickou certifikaci DEMETER.

VINAŘSTVÍ DOMINIO DE PUNCTUM se nachází ve španělské oblasti Castilla La Mancha a držitelem nejvyšší biodynamické certifikace DEMETER.

VINAŘSTVÍ BODEGAS ARRAEZ se nachází ve španělské oblasti D. O. VALENCIA.

Biodynamika splňuje legislativní požadavky na ekologické zemědělství a jeho produkty lze označovat jako biopotraviny. Dle správné definice je biovíno víno, které se vyrábí z hroznů získávaných z vinné révy pěstované podle pravidel ekologického zemědělství (dle Nařízení EHS/2092/91 o ekologickém zemědělství a Zákona 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství). Výsledkem je přírodní víno bez syntetických reziduí, jehož výroba proběhla od začátku do konce s maximálním ohledem na životní prostředí. NEJVYŠŠÍ KLASIFIKACE TAKOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ SE NAZÝVÁ „DEMETER“.

Případně vysrážený vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína.

DENNÍ NABÍDKA

Chcete-li být informováni o denní nabídce vložte Váš e-mail.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?